De fire beste arbeidsplassene i Jeg kjører grønt 2018 mottok sine diplomer i ATP-utvalgets møte fredag 7. desember. Fylkesordfører Terje Damman delte ut verbale blomster og diplom.
I kategorien over 300 ansatte gikk Elkem ASA gikk til topps i Jeg kjører grønt. 86 av 450 ansatte deltok. Elkem vant foran de ansatte på UiA.
For 14,5 mill. kr har skolebarn og andre beboere på Slettheia i Kristiansand fått 700 meter sykkelvei med fortau. Anlegget er bygd langs Slettheiveien fra Kartheia til Gislemyrveien.
- Jeg er er litt lei 70 år gamle damer som sykler svisj forbi meg i oppoverbakkene, humrer den glade vinneren av Jeg kjører grønts el -sykkel, Frode Stenersen. Se også hvem som vant de andre sluttpremiene i Jeg kjører grønt!
Geir Jernæs fra Kristiansand er en av de fem vinnerne som stakk av med Jeg kjører grønts premiesykler. – Det blir sommersykkelen, sier en storfornøyd lærer på Wilds Minne. Nå kan han bruke den gamle som vintersykkel – stående med pigger fra det ene året til det andre.
Per 10. oktober har 2660 meldt seg på kampanjen. I underkant av 1500 har oppnådd 40 poeng eller mer. Det betyr at det nærmer seg trekning av 5 sykler og 20 flotte tursekker.
31. august ble sykkelekspressveien ved Nikkelverket åpnet. Strekningen på 1,1 km fra Myrbakken til Kolsdalen har kostet 87 mill. kr, inkludert nye busstopp.
Siden startet av Jeg kjører grønt-kampanjen mandag 27. august har nesten 1300 meldt seg på.
Hildegunn Schuff (MDG) fra Songdalen vant spørrekonkurransen som Jeg kjører grønt arrangerte åpningsdagen 27. august. Hun vant en tursekk og åpnet Jeg kjører grønt 2018 med tale og snorklipping.
Plan-, bygg- og oppmålingsetaten i Kristiansand kommune var en av vinnerne i Jeg kjører grønt 2017. 55 av 59 ansatte deltok. Da seieren var i boks, slapp de jubelen løs utenfor Rådhuskvartalet.
Phonero AS oppfordrer andre bedrifter i Kristiansandsregionen om å melde seg på «Jeg kjører grønt» - kampanjen. HR-leder Sunniva Finne sier kampanjen får betydelig flere ansatte til å reise miljøvennlig til jobb. - Det er bra for helsa, og det bidrar til en god og sporty kultur internt. At det er en konkurranse gjør det ikke mindre spennede, sier Finne.
21. desember ble den første strekningen med ledlys på fylkesveier i Vest-Agder formelt åpnet. Strekningen gjelder 4,5 km fra Hortemo til Stokkeland i Songdalen.
En av de sprekeste damene i byen, Bjørg Kari Haugland, vant elsykkelen med verdi 25.000 kr. Men hun er overbegeistret og vet hva hun skal bruke den til.
Dersom du registrerer minst 20 poeng, kan du vinne kampanjens hovedpremie - elsykkelen verdt 25.000 kr.
Mandag 5 desember trekkes elsykkelen, sammen med sluttpremier for kategoriene grønn, grønnere og grønnest.
24. juni ble en stor dag for Pernille og Håkon i Spiren barnehage. De fikk klippe snora da regionens vakreste gang- og sykkelvei ble åpnet på Linnegrøvan i Søgne.
24. juni åpnes Kristiansandsregionens vakreste gang- og sykkelvei - i Søgne. Den går fra Linnegrøvan til Linneflaten, gjennom skog og delvis langs breddene av Søgneelva.
12. mai klippet ordfører
Arvid Grundekjøn og adv. dir. Johan Mjaaland i Statens vegvesen snor for nytt
kollektivfelt og sykkelvei med fortau på Rv. 9
Kristiansand har som første storby i Norge oppnådd 10 % sykkelandel. Det tilsvarer ca. 29.000 daglige sykkelturer.
Vågsbygd skole ble en av vinnerne i Jeg kjører grønts bedriftskonkurranse. Alle ansatte deltok. Jubelen reiste seg mot himmelen da seieren ble feiret onsdag 12. november.
Jorun Holen (59) ga bort el-sykkelen hun vant i
Jeg kjører grønt-kampanjen, til sin livsledsager Trond Slettefed (62). Spandabelt gjort!
Å finne riktig sykkel kan være en morsom utfordring. Utvalget i merker og modeller er enormt.
Vegvesenet, fylkeskommunen og kommunen samarbeider om å legge forholdene best mulig til rette for sykling ved å lage en sykkelvei med spesielt høy kvalitet på den viktigste transportstrekningen i kommunen.
Lille Halvard elsker mammas el-sykkel. Året rundt får han sitte i sykkel-trillevogna
Lars Hallstrøm Eriksen har designet og får nå bygd en hybridsykkel som skalvære tilpasset norske forhold.
Med riktig bekledning kan du gå, løpe eller sykle til jobb året rundt - uten at du trenger å bli gjennomvåt av svette.
Mosjon og det å gjøre noen sammen gir bedre helse. Det er de sikre på, gjengen som hver torsdag spaserer rundt i buen en times tid .
Arve Stokkelien er ikke som nordmenn flest. Han går til jobb – fra Lund til Grim ungdomsskole hver dag uansett vær.
Dagfinn Haarr løper opp de 128 trappetrinnene til kontoret i Kristiansand sentrum. Det gjør ham lykkelig!